نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اعزام کاروان راهیان نور دانش‌آموزی به مناطق عملیاتی دفاع مقدس همزمان با دهه فجر

مورخ 95/10/25در جلسه کمیته اجرایی راهیان نور مطرح گردید.

 

این جلسه با حضور مدیر محترم آموزش و پرورش،فرمانده حوزه مقاومت،و عده ای از کارشناسان در بخش های مختلف در دفتر مدیر برگزار گردید.

 

درابتدای این جلسه مدیر آموزش و پرورش ضمن خیر مقدم وگرامیداشت رشادت های رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس و یاد وخاطره شهدای گرانقدر،اردوی فرهنگی ، زیارتی راهیان نور در راستای تحول درس آمادگی دفاعی دانش آموزان سال دوم  و سوم متوسطه را مفید و اشاعه فرهنگ ایثار و مقاومت را وظیفه مسئولین دانست که به نسل جدید منتقل کنند،

آقای مهدیان اعزام دانش آموزان به مناطق عملیاتی یکی از گام های موثری بیان کرد که می تواند این فرهنگ را گسترش داد و نسل جدید را با رشادت ها ی رزمندگان آشنا سازخت.در ادامه تاریخچه و فلسفه وجودی راهیان نور را مطرح کردند و اهدافی را که باید دنبال شوند را اینگونه برشمردند:

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و آمادگی دفاعی دانش‌آموزان برای مقابله با جنگ نرم دشمن از اهداف اصلی اعزام کاروان‌های راهیان نور دانش‌آموزی به مناطق عملیاتی دوران دفاع ‌مقدس است.

 

اعزام دانش‌آموزان به مناطق جنگی در واقع خط بطلانی بر توطئه‌های فرهنگی دشمنان نظام اسلامی و یکی از برنامه‌های فرهنگی عمیق و تأثیر‌گذار است.

آقای مهدیان نیز خواستار توجه و مشارکت سایر دستگاه ها در خصوص راهیان نور شدند

 

 آقای دشت آبادی نیز ضمن تشکر از همکاری اداره آموزش و پرورش ضرورت و اهمیت راهیان نور و توجه مقام معظم رهبری را در این خصوص مطرح کردند.ایشان در ادامه هدف اصلی این کار آشنایی با شرایط مجاهدت های رزمندگان و نحوه انجام عملیات و قدر دانی از زحمات آن ها دانستند.

در نهایت به برنامه هایی که در خصوص راهیان نور در نظر گرفته شده اشاره کردند:

    کمک به دانش آموزانی که توان مالی ندارند

    برگزاری مراسم بدرقه

    استفاده از راویان خواهر توانمند و با تجربه

    برگزاری مسابقات فرهنگی در طول سفر

 

ّبه گفته آقای باغیانی این کاروان شامل 120 دانش آموز دختر بوده و در 3 اتوبوس قرار می گیرند.تاریخ حرکت این کاروان 10 بهمن ماه همزمان با دهه فجر میباشد.