نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

بازدید دوره ای کارشناسان وزارت آموزش و پرورش از شهرستان تفت


 

به منظور بررسی شاخص های آموزشی و پرورشی، امور اداری و مالی بازدید دوره ای کارشناسان وزارت آموزش و پرورش از اداره و مدارس شهرستان تفت انجام شد.

به گزارش  روابط عمومی آموزش وپرورش شهرستان تفت: محمد صادق مهدیان، ضمن تشکر از حضور کارشناسان وزارت آموزش و پرورش  با ابراز خرسندی بیان کرد: آموزش و پرورش شهرستان تفت  با برنامه محوری و اجرای طرح های گوناگون آموزشی و پرورشی، موفقیت دانش آموزان و فرهنگیان را در زمینه های مختلف، سرلوحه کار خود قرار داده است و در ادامه بازدید مستمر بازرسان و تلاش بی وقفه همکاران شاغل در آموزش و پرورش شهرستان را نوید بخش رسیدن به وضعیت مطلوب فرهنگی دانست. .

وی افزود : انتظار می رود این بازدیدها بازخورد مثبتی در راستای ارتقای کیفیت آموزش و پرورش داشته باشد. در این بازدیدها نقاط مثبت و ضعف مشخص می شود و بر اساس آن می توان راهکارهای اصلاحی را تدوین کرد، و اقدامات لازم را به عمل آورد.

صفری کارشناس وزارت  نیز در این باره گفت: هدف از این بازدیدها کسب آگاهی و اطلاع از میزان مطابقت عملکرد هر یک از حوزه های اداری و آموزشی با اهداف، برنامه ها، ضوابط و دستورالعمل ها در راستای اهداف مدیریت کیفیت جامع و اقدامات اصلاحی و اعمال کنترل های لازم است .

ایشان در ادامه  با بیان اینکه نتایج این بازدیدها به صورت کمی و کیفی استخراج شده و با سایر مناطق استان نیز مقایسه خواهد شد، تصریح کرد: در این بازدیدها تلاش می شود تا ارزیابی مدیران از فعالیت و عملکرد آموزشی و پرورشی آنان انجام شود.

وی خاطر نشان کرد: ارتقای کیفیت آموزش و توسعه فرایند پرورشی و تربیت بدنی راهبرد اصلی آموزش و پرورش است و مدیران برای دستیابی به این اهداف باید راهکار عملیاتی داشته باشند.

در ادامه کارشناسان وزارت آموزش و پرورش با حضور در مدارس شهرستان تفت  از نحوه اجرای طرح ها و برنامه های دوره های ابتدایی و متوسطه، دیدن کردند و از نزدیک از روند اجرای طرح های مختلف بازدید کردند و در پایان ضمن تشکر و قدردانی از زحمات و تلاش های مسئولان آموزش و پرورش شهرستان تفت و مدیران مدارس، عملکرد مدارس را در اجرای طرح های مختلف، مثبت ارزیابی کردند.

لازم به ذکر است کارشناسان وزارت آموزش و پرورش از مجموعه فرهنگی و تفریحی شهرستان تفت نیز بازدید کردند.