نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری دومین نشست هماهنگی همایش «احلی من العسل» ویژه دانش آموزان در محل مدیریت آموزش و پرورش شهرستان تفت

1396/07/05به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان تفت دومین نشست هماهنگی همایش {احلی من العسل } با حضور مدیر آموزش و پرورش ،معاونین و کارشناسان  در محل دفتر ریاست برگزار شد.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان تفت اظهار امیدواری کرد : امسال با تعامل و همکاری نهاد ها و دستگاههای همکار ، شاهد برگزاری برنامه ای شایسته و عظیم باشیم .
"محمد صادق مهدیان" با اشاره به تقارن هفته دفاع مقدس با ایام محرم، بر لزوم انتقال ارزش های مشترک دفاع مقدس و فرهنگ عاشورایی برای جوانان و نوجوانان و نسل های آینده تاکید کرد و یادآور شد : الگوسازی از سیره ی ائمه معصومین برای نسل جوان و نوجوان و گرامی داشت یاد و خاطره شهدای نوجوان واقعه کربلا از جمله اهداف برگزاری سوگواره احلی من العسل است
"ابوالفضل شبانی" معاون پرورشی خاط نشان کرد : برپایی آیین عزادارای حضرت اباعبدالله الحسین(ع) ویاران باوفایش،اجرای سخنرانی پیرامون موضوع تبیین قیام عاشورا و شناخت بیشتر قاسم بن الحسن(ع)جوان شهید کربلا از مهمترین برنامه های این سوگواره است.
در ادامه این جلسه مقرر گردید تا این همایش در روز چهارشنبه  1396/07/05  و همزمان با ششمین روز از ماه محرم در حسینیه علیای سرده  برگزار گردیده و در آن دانش آموزان مراکز آموزشی :نمونه ملاصدرا،شهید میراب،امام جعفر صادق،مصباح الهدی،کاردانش عباس ابن علی،هنرستان فنی اعظم،نمونه شمسایی،شهید صدوقی و شهید جعفری شرکت نمایند . همچنین مقرر گردید بمنظور حضور گرم و فعال دانش آموزان ، سرود هماهنگ و سراسری حضرت قاسم (ع) از ساعت 11 الی 11:45 اجرا و در این بین از حضور نوحه خوانان و مداحان نوجوان استفاده گردد .
شایان ذکر است همایش «احلی من العسل» به منظور تجلیل از شهدای نوجوان کربلا به ویژه حضرت قاسم بن حسن(ع) به عنوان یکی از یاران نوجوان سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) در روز عاشورا، طی پنج سال گذشته در چند استان فعال کشور برگزار گردیده و بصورت زنده و مستقیم از شبکه های ملی و استانی پخش می شود.