نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

تجلیل ازهمکاران حوزه پرورشی به مناسبت هفته تربیت اسلامی توسط دانش آموزان مدرسه شهید رجایی


به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان تفت  به منظور گرامیداشت هفته ی تربیت اسلامی و روز امور تربیتی دانش آموزان ابتدایی مدرسه شهید رجایی به همراه مدیر این مدرسه در اداره حضور پیدا کرده و پس از دیدار با مدیر آموزش و پرورش شهرستان تفت به دیدار معاون پرورشی و کارکنان این حوزه رفتند و از زحمات ایشان تشکر و قدر دانی کردند.

در این دیدار "محمد صادق مهدیان" با تاکید بر یادگیری روش های نوین تربیتی گفت: باید دانش آموزان بر اساس شرایط کنونی تربیت شوند و تنها آموخته های علمی نیست که بر آینده دانش آموزان موثر است. وی در ادامه محاسبه نفس و  مراقبه اعمال را برای یک مربی مهم ارزیابی و خاطرنشان کرد: محاسبه نفس، صرفا یک موضوع دینی نیست بلکه یک موضوع علمی، عرفانی و عملی است و باید با انجام این مهم، جهت آینده زندگی خود را تعیین کنیم.

وی افزود: دانش آموزی که فقط سطح علمی  بالایی داشته باشد یا به اصطلاح درس خوان باشد، مطلوب نظام آموزشی کشور نیست بلکه دانش آموز چند بعدی که بتواند در امورات مختلف زندگی موفق باشد، مطلوب و ایده آل آموزش و پرورش کنونی کشور است وی علاوه بر مهارت های علمی، سایر مهارت ها را برای دانش آموزان مهم دانست و گفت: آموزش و پرورش باید باهم در زندگی دانش آموز تاثیر داشته باشد .

ایشان در ادامه با اشاره به آیه :و قضي ربُّک الاّ تعبدوا إلاّ ايّاه و بالوالدين إحساناً...  به اهمیت  احترام به والدین و معلمین اشاره نمود و این مهم را از وظایف دانش آموزان در کنار درس خواندن برشمرد.

در ادامه ابوالفضل شبانی بیا ن کرد: نام زیبای معلم پرورشی افتخار خدمت‌گزاری در تربیت دینی دانش‌ آموزان بوده و این نام و منصب بسیار بزرگ را باید قدردان باشیم و هر معلم پرورشی خود را موظف به انجام وظایف و تکالیف خود در تربیت دانش‌آموزان و آینده‌سازان جامعه بداند و آن را به صورت عملی اجرا کند.