نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

تشکیل جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی شهرستان تفت در دفتر امام جمعه

1395/10/14

 

 جلسه ستاد پشتیبانی نهضت سواداموزی شهرستان باحضور اقای امین الرعایا معاونت سواداموزی استان , معاون فرماندار , مدیریت اموزش وپرورش , مسؤل نهضت سواداموزی اموزش وپرورش تفت و مسؤلان ذیربط دیگر درمحضرامام جمعه برگزار گردید.

     این جلسه با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط مدیر آموزش و پرورش آغاز گردید. سپس آقای مهدیان ضمن تبریک سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی اهمیت سواد آموزی و لزوم توجه به امر سوادآموزی را مطرح  و مصوبات جلسه قبل را ذکر کردند و در مورد نحوه اجرایی شدن آنها بحث و تبادل نظر شد.

    اقای امین الرعایا معاونت سواداموزی استان با قرائت روایتی از پیامبر اکرم(ص) در مورد علم آموزی سخنانی ارائه کردند و پیام امام (ره) را بازخوانی کردند.

ایشان در ادامه اضافه کردند که بخشی از آموزش شامل آموزش نابینایان،ناشنوایان،معلولین بهزیستی،کمیته امداد،زندان و... میباشد ودر مورد اولیای بی سواد آماری ارائه دادند.

    حجت الاسلام و المسلمین غفوری  نیز ضمن تبریک میلاد حضرت عبدالعظیم حسنی و هفته سواد آموزی خدمت همکاران  فرمودند:بزرگترین کاری را که در راستای سوادآموزی انجام گرفت توسط امام تشکیل نهضت سوادآموزی بود.

ایشان از نشانه های تعالی و پیشرفت یک نظام را به حداقل رساندان آمار بی سوادان دانستند و از مسئولین خواستار محور قرار دادن آموزش قران و فراگیری دستورات آن شدند.

در ادامه امام جمعه محترم از دهیاران خواستند تا برای شناسایی بی سوادان فعال شوند و با برنامه ریزی مناسب برای کم شدن بی سوادان اقدام شود.ایشان نقش رسانه ها به خصوص تلویزیون را در باسوادی افراد مؤثردانستند.

 

*لازم به ذکر است که در پایان از مدیران مدارس و فعالان سواد آموزی با اهدای لوح تقدیر و هدایا تجلیل به عمل آمد.