نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

جشنواره جابربن حیان با موضوعات جمع‌آوری، نمایش، تحقیق، آزمایش، طراحی و ساخت ویژه دانش‌آموزان مقطع ابتدایی شهرستان برای شرکت در جشنواره استانی و کشوری در محل کانون ولایت شهرستان تفت آغاز به کار کرد.

16/1/1396نمایشگاه پروژه های علمی دانش آموزان دوره ی ابتدایی( جشنواره جابربن حیان) در راستای تقویت حس کنجکاوی ، پرورش روحیه ی تحقیق و پژوهش و شناسایی دانش آموزان خلاق در محل کانون ولایت برگزار گردید.

به گزارش  روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان تفت ، در مراسم افتتاح این جشنواره که در محل کانون ولایت و با حضور امام جمعه، فرماندار،مدیرآموزش و پرورش شهرستان، معاون آموزش ابتدایی اداره کل و کارشناسان آموزش ابتدایی اداره کل و جمعی از مسئولین شهرستان تفت صورت گرفت؛ معاون آموزش ابتدایی اداره کل  استان با اشاره به برگزاری این جشنواره در مناطق مختلف استان بیان کرد: در این جشنواره، طرح‌های عملیاتی وکاربردی بیشتر مد نظر است  و در قالب کار عملی و پروسه تحقیقاتی طرح‌ها مورد بررسی و انتخاب قرار می‌گیرند.

"محمد صادق مهدیان "با اشاره به نقش معلمان در جشنواره جابربن حیان، حساس نمودن دانش آموزان نسبت به محیط پیرامون به منظور هدایت آنان به سمت یافتن چرایی پدیده ها، ایجاد انگیزه و نشاط علمی و ایجاد روحیه کار تیمی در بین دانش آموزان، پشتیبانی از ایده های دانش آموزان و ارتقای خلاقیت آنها را از نقش های مهم معلمان در اجرای این طرح عنوان کرد.

وی افزود: پروژه علمی می تواند راهبرد بسیار مناسبی در تحقق یکی از اهداف مهم نظام آموزش و پرورش یعنی ایجاد زمینه کار آفرینی در دانش آموزان باشد.

 وی خاطر نشان کرد: موضوعاتی که برای پروژه های علمی دانش آموزان طراحی می شوند می توانند بسیار گسترده تر از یک موضوع درسی و در واقع میان رشته ای باشند و دانش ­آموزان ضمن انجام این گونه پروژه ها از دانش و مهارت های متعدد خود استفاده کنند.

 "رادمنش "معاون آموزش ابتدایی ، تقویت مهارت های زندگی در دانش آموزان نظیر تصمیم گیری حل مساله، برقراری ارتباط با دیگران، سخنرانی و دفاع از کار خود و گروه در جمع را از دیگر اهداف و محورهای مهم این جشنواره اعلام کرد.