نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

جشنواره جابر بن حیان بر یادگیری عمیق و پایدار و آشنایی با موقعیت‌های واقعی زندگی دانش آموزان نقش بسزایی دارد.

جشنواره جابر بن حیان بر یادگیری عمیق و پایدار و آشنایی با موقعیت‌های واقعی زندگی دانش آموزان نقش بسزایی دارد.جشنواره جابر بن حیان بر یادگیری عمیق و پایدار و آشنایی با موقعیت‌های واقعی زندگی دانش آموزان نقش بسزایی دارد. 
به گزارش روابط عمومی  آموزش‌ و پرورش شهرستان تفت ، محمد صادق مهدیان در آئین اختتامیه جشنواره جابر بن حیان شهرستان تفت با اشاره به اینکه تربیت متعالی و بالنده دانش آموزان یعنی تربیتی که در آن به کرامت افراد توجه شود، اظهار کرد: باید به دانش آموزان بدون توجه به اینکه از چه سطح درآمد خانوادگی ، از کدام محله و روستائی هستند و یا درس آن‌ها ضعیف یا قوی است احترام بگذاریم.
 
مدیر آموزش و پرورش تفت با اشاره به اینکه امروز پروژه‌های علمی جابر بن حیان دارای کارکردهای مهمی است، خاطرنشان کرد: اولین کار در جشنواره جابربن حیان ، آموزش مبتنی بر پژوهش است و این جشنواره کمک می‌کند تا آموزش‌ها با توجه به شرایط دوران کودکی مبتنی بر پژوهش پیش برود.
 
مهدیان در ادامه اضافه کرد: درک مطالب آموزشی و یادگیری دانش آموزان مقطع ابتدایی بیشتر از اینکه مبتنی بر فرایندهای ذهنی باشد مبتنی بر کار عملی و دست ورزی است و جشنواره جابر بن حیان کمک می‌کند تا کودکان درک کنند مطالبی که در کتاب آمده چه استفاده‌ای دارد و چه مشکلی را برطرف می‌کند و در این جشنواره با افزایش ایجاد مشارکت‌های گروهی؛ دیوارهای بین مدرسه و جامعه برداشته می‌شود و کودکان آموخته‌های خود را به‌ صورت ملموس‌تر درک می‌کنند.
 
وی ضمن تاکید بر مدرسه محوری ، مدارس را بستر تربیت در همه ابعاد قلمداد نمود و افزود: جشنواره جابر بر یادگیری عمیق و پایدار و آشنایی با موقعیت‌های واقعی زندگی دانش آموزان نقش بسزایی دارد و امیدواریم در ادامه مسیر جشنواره در ساحت‌های دیگر سند تحول آموزش‌ و پرورش نیز وارد شود.
 
مهدیان با اشاره به اینکه لازمه داشتن جامعه ای برخوردار از انسان‌های شاد و امیدوار و توانمند ، این است که در کودکی اجازه خلاقیت ، بازی ، کشف کردن و کودکی کردن به آن‌ها داده شود، اظهار کرد: کودکان نباید با یکدیگر مقایسه شوند و لازم است با تربیت صحیح از طریق بازی و یادگیری ، شاهد بوم زیستی آباد و آینده‌ای درخشان باشیم.
 
شایان ذکر است این مراسم با حضور سرکارخانم بهادر زاده ،معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان ، آقای حقیر ، رییس دفتر دوره اول آموزش ابتدایی و آقای میرجلیلی ، رییس دفتر دوره دوم آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان در محل سالن دیدار تفت برگزار شد.