نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

جلسه بهبود کیفیت سواد آموزی با حضور رئیس اداره سنجش و ارزشیابی معاونت سواد آموزی اداره کل استان یزد و کارشناس این حوزه و مدیران شهری مجری طرح اولیاء دانش آموز برگزار شد.

1395/12/07

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان تفت جلسه بهبود کیفیت سواد آموزی با حضور رئیس اداره سنجش و ارزشیابی معاونت سواد آموزی اداره کل استان یزد و کارشناس این حوزه و مدیر آموزش و پرورش شهرستان تفت و کارشناس سواد آموزی و جمعی از مدیران درمحل سالن اجتماعات آموزش و پرورش شهرستان مدیریت برگزار شد.

در ابتدای این جلسهپس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید "محمد صادق مهدیان"ضمن اشاره به اهمیت سواد آموزی و جایگاه آن در اسلام ، در مورد ضرورت همکاری آحاد مردم فرهیخته شهرستان تفت بخصوص فرهنگیان عزیز با فعالیت های سواد آموزی در راستای طرح با سواد کردن اولیاء بیسواد دانش آموزان تاکید کرده و اظهار امیدواری کردند با اتکال به عنایات باری تعالی و پشتکار مردم ولایت مدار و فرهنگ دوست شهرستان به زودی شاهد ریشه کنی بیسوادی باشیم.

رئیس اداره سنجش و ارزشیابی معاونت سواد آموزی اداره کل استان یزد افزود: با وجود اینکه تعداد بی سوادان در استان یزد کم است، اما در ارتباط با اقدامات انجام شده و تعداد جذب بی سوادان، همچنان استان یزد جزو استانهای پیشرو کشور است و فعالیت های این معاونت از طرف معاونت سوادآموزی کشور قابل تقدیر شناخته شده است.ایشان اضافه کرد در راستای جذب هرچه بیشتر بی سوادان روستایی به دوره های سوادآموزی، بن یک میلیون تومانی در نظر گرفته شده که به افراد بی سواد روستایی تحویل داده می شود و پس از اینکه با سواد شد، این بن شارژ می شود تا بتواند از طریق بانکها از آن استفاده کند.

وی اذعان داشت: بی‌سوادان مناطق روستایی استان می‌توانند تا پایان اسفندماه 95 در این طرح ثبت نام کنند و پس از انعقاد قرارداد فی‌مابین سوادآموز و ادارات سوادآموزی مناطق مختلف، بن در اختیار داوطلب قرار خواهد گرفت.

آقای حاضری این طرح را مشوق خوبی برای جذب بی سوادان باقی مانده در روستاها دانست و گفت: علاوه بر آن 700 هزار تومان پاداش به افرادی که خودشان با سواد می شوند و 140 هزار تومان هم پاداش به افرادی که در دوره های سوادآموزی شرکت کرده و با سواد می شوند پرداخت می شود.

در ادامه آقای اسلامی کارشناس بخش سواد آموزی  نیز ضمن تشکر از اعضای بهبود کیفیت و همکاری مدیران مدارس در این زمینه با تشریح فعالیت های سواد آموزی از همه اعضای کارگروه بهبود کیفیت سواد آموزی خواست با همت بالای خود در این راه قدم های موثری بردارند . سپس، هر کدام از اعضای کارگروه ضمن ارائه راهکارها و پیشنهادات سازنده به تشریح فعالیت های خود در حیطه طرح مزبور پرداختند .