نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر در دفتر فرمانداری شهرستان تفت برگزار شد.

1395/11/19

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان تفت جلسه مشترکی با حضور فرماندارتفت،مدیر آموزش و پرورش،فرمانده ناحیه مقاومت و سایر اعضاء در دفتر فرمانداری شهرستان تفت برگزار گردید.

  در ابتدای این جلسه محمود زارع  ضمن خیرمقدم به حاضران، در خصوص اهمیت فریضه امر به معروف و نهی از منکر در دین اسلام گفت: امر به معروف و نهی از منکر یکی از موضوعات مهم مذهبی، فرهنگی و ارزشی در کشور است که در دین مبین اسلام جایگاهی والا و ویژه دارد.

 

محمد صادق مهدیان با بیان اینکه فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه باید فرهنگ سازی شود، افزود: فرهنگ سازی امر به معروف و نهی از منکر در سطح جامعه وظیفه همگانی است و وظیفه شرعی همه ما هست که در اجرای هر چه بهتر و کامل تر این فریضه دینی سهیم باشیم.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود، تشكيل منظم جلسات شوراي امر به معروف و نهي از منكر، آموزش امر به معروف و نهي از منكر براي کارکنان، نشست هاي اعتقادي و معنوي براي كارمندان، برگزاري کارگاه با محوريت امر به معروف و نهي از منكر، برگزاري مسابقات فرهنگي ويژه كاركنان و ... را از برنامه هايی عنوان کرد که برای ارتقاء هرچه بیشتر جایگاه امر به معروف و نهی از منکر در مدارس موثرند.

 

در ادامه این جلسه نیز اعضاء به بحث و تبادل نظر در خصوص راهکارهای ترویج فریضه امر به معروف و نهی از منکرپرداختند .

 

گفتنی است ساماندهی و اجرای برنامه های فرهنگی مدارس با محور امر به معروف و نهی ازمنکر، برگزاری منسجم جلسات هم اندیشی با محور برگزاری برنامه های امر به معروف و نهی ازمنکر ، شناسایی و معرفی طلایه داران و یاوران امربه معروف در مدارس و برگزاری کارگاههای آموزشی ،استفاده از روحانیون با تجربه در زمینه امر به معروف و نهی از منکر از جمله مصوبات این شورا بوده است.