نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

جلسه شورای پشتیبانی سواد آموزی شهرستان تفت در محل فرمانداری

جلسه شورای پشتیبانی سواد آموزی شهرستان تفت در محل فرمانداریبه گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان تفت "ناصر دهقانی" در این جلسه علم و سوادآموزی را از ضروریات و نیازها انسانها دانست و گفت: هر جامعه ای برای پیشرفت در زمینه های مختلف نیازمند ارتقای زیرساخت های فرهنگی از جمله سطح سواد مردم است و لذا مبارزه با بیسوادی یک حرکت ارزشمند است و همه باید در هر جایگاهی که هستند به این مهم کمک کنند.

معاون فرماندار  با بیان اینکه ریشه بسیاری از معضلات بی سوادی و ناآگاهی است به حضور افراد غیربومی در شهرستان که باعث بالا رفتن آمار بی سوادی در شهرستان شده اند اشاره نمود و گفت: این افراد مانند هر ایرانی از حقوق شهروندی برخوردار هستند و لذا افراد غیر بومی که بی سواد هستند باید شناسایی شوند و امکانات لازم برای باسواد کردن آنها فراهم شود.

وی با تاکید براهمیت فرهنگ سازی برای افزایش سواد آموزی ،  همکاری و بکارگیری ظرفیتهای اداری همه دستگاههای شهرستان را در اجرای برنامه ریشه کنی بی سوادی درسطح شهرستان خواستار شد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان تفت نیز در ادامه جلسه به دلایل افزایش بی سوادی در شهرستان پرداخت و گفت: شهرستان تفت در بحث سواد آموزی با مشکلات زیادی روبرو می باشد و پیری جمعیت ، مهاجرت روزافزون و پراکندگی جمعیت از دلایل بالا رفتن آمار بی سوادی در شهرستان می باشد.

محمد صادق مهدیان با بیان اینکه در استان جایگاه خوبی در سواد آموزی نداریم گفت: آمارها بدست آمده از سرشماری سال 95 جایگاه سواد آموزی شهرستان در استان را پایین آورده است و امید است با تلاش این معضل فرهنگی از شهرستان رخت بندد و با ارائه راهکارها بتوانیم در بحث سواد آموزی قدمهای خوبی را برداریم.

طی این جلسه "اسلامی"، کارشناس مسئول سوادآموزی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان گزارشی آماری از بیسوادان شهرستان، پالایش و آمایش آنها بر اساس شاخص های مربوطه و گزارش عملکرد واحد سوادآموزی آموزش و پرورش شهرستان را ارائه کرد و به بیان دلایل تداوم بیسوادی در شهرستان پرداخت.

در این نشست مقرر شدنهضت سوادآموزی شهرستان  آمار بی سوادان و کم سوادان شهرستان را با همکاری و مساعدت سایر ادارات و دستگاه های اجرایی شهرستان جمع آوری نماید و با برنامه ریزی نسبت به آموزش بی سوادان شهرستان اقدام نماید.