نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

دویست و چهاردهمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان تفت تشکیل شد

1396/04/31

به گزارش روابط عمومی  آموزش وپرورش شهرستان تفت جلسه شورای آموزش وپرورش با حضور حجه الاسلام والمسلمین غفوری امام جمعه شهرستان و به ریاست زارع فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش ، مهدیان مدیر آموزش و پرورش ، و دیگر اعضا و مدعوین شورا در سالن اجتماعات آموزش و پرورش  برگزار گردید.

"حجت الاسلام غفوری " امام جمعه ضمن عرض تسلیت ایام شهادت امام جعفر صادق  و تبریک پیشاپیش آغا ز دهه کرامت ا فزود: برای آبادانی کشور به انسان‌های دانشمند، پیشرو و تحول‌آفرین در جامعه نیازمنديم و باید همت و توان خود را برای تربیت انسان‌های شایسته در جامعه به کار بندیم

وی در ادامه  به نقش اساسی آموزش و پرورش در تعلیم و تربیت پرداخت و افزود خانواده و مدرسه در کنار هم باید در امر پرورش دانش آموزان و فرزندان جامعه تلاش کنند.همچنین ایشان خواستاراستفاده از ظرفیت ها و توانایی های معلمین باتجربه و بازنشسته  و به کار گیری آن در حوزه آموزشی و پرورشی شد.

فرماندار شهرستان تفت در این جلسه با بیان اینکه آموزش و پرورش متعلق به تمام آحاد جامعه است، گفت: معلمان برای تعلیم خوبی ها در جامعه با توان کامل فعالیت دارند و لازم است اولیائ دانش آموزان در این راه همراه معلمان شوند تا بتوان در مسیر توسعه کشور گام های استوارتر برداشت وبه اهداف رسید .

"محمود زارع " در بخش دیگر از سخنان خود از معلمان خیر به عنوان یاوران آموزش و پرورش یاد کرد.

 

وی اظهار داشت : آنچه در بحث عمرانی مدارس شهرستان تفت  قابل توجه می باشد، نیاز به یک حرکت جدی در راستای توانمند سازی مدارس است .

"محمد صادق مهدیان" نیز ضمن خیرمقدم و تقدیر و تشکر از حضور به موقع مسئولین  خاطر نشان کرد: شورای آموزش و پرورش شهرستان تفت با رویکرد رسیدگی به مشکلات آموزش و پرورش با قدرت به فعالیت خود ادامه داده است و با عملکرد تخصصی، گام های موثری برای حرکت به سوی ترمیم و بازسازی و رسیدن به ارتقای قله افتخارات آموزش و پرورش این شهرستان برداشته است و در این زمینه کار به صورت جدی و با برنامه و سخت گیری و سخت کوشیهای لازم جهت احیای آموزش و پرورش پیش رفته است.

وی در ادمه  گزارشاتی را در خصوص مصوبات جلسات گذشته  و اقداما ت صورت گرفته ارئه داد.

"مهدیان" طی نشستی  با دکتر عارفی مدیر کل نوسازی  از تخصیص اعتبارات و پیگیری اعتبارات ملی در بحث تامین و تجهیز مدارس خبر داد.

وی خاطر نشان ساخت : اجرای طرح پایش کتابخانه های مدارس با محوریت حضور کارشناسان زبده شهرستان صورت می گیرد .

"قاسمی" مسئول نهاد کتابخانه ها  از بازگشت پست کتابدار کتابخانه ها خبر داد و بر لزوم مدیریت پس از پایش کتابخانه ها ی مدارس تاکید کرد.

"ابوالفضل شبانی" معاونت پرورشی افزود: در حوزه پرورشی توجه به مشکلات دار القرآن و فضاهای ورزشی باید در اولویت کار قرار گیرد.

وی به بحث  تبدیل هسته مشاوره به مرکز مشاوره  به اهمیت و جایگاه  آن اشاره نمود.

 

"رحیمیان " مدیر منتخب ابتدایی  برضرورت تشکیل گروههای مشاوره ای برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی در مدارس  و نیز حمایت از معلمان جدید الورود  و نیز برگزاری کلاس های ضمن خدمت تخصصی درشهرستان تفت تاکید کرد.

در پایان پس از بحث و تبادل نظرجلسه با جمع بندي پيشنهادات اعضاي شوراي آموزش و پرورش توسط  دبير شورا پايان پذيرفت.