نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

دویست و چهل و هفتمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان تفت

دویست و چهل و هفتمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان تفت


جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان تفت با محوریت سوادآموزی

enlightenedدویست و چهل و هفتمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان تفت در سال ۴۰۰_۱۳۹۹ با حضور مدیرمحترم آموزش وپرورش و معاون سیاسی و امنیتی و اجتماعی فرمانداری و معاون محترم سوادآموزی و کارشناس سنجش سواد آموزی استان و سایر اعضا با هدف بررسی طرح شتاب بخشی سوادآموزی، برنامه های شروع سال تحصیلی جدید و گزارش پروژه مهر، گسترش حداکثری بستر استفاده از آموزش در فضای مجازی و رونمایی از برنامه عمل آموزش و پرورش شهرستان در محل سالن اجتماعات آموزش و پرورش شهرستان برگزار شد .

??در ابتدای جلسه محمد صادق مهدیان مدیر اموزش و پرورش تفت ضمن عرض سلام و خیرمقدم به حاضرین، هفته دولت را به یاران خدوم دولت و دولتمردانی که همت و تلاش آنها رفع مشکلات مجموعه نظام و ملت عزیز ایران اسلامی است تبریک گفت و از زحمات شبانه روزی و بی دریغ کارمندان عزیز و بزرگوار دولت در کلیه عرصه ها تقدیر و تشکر کرد.

??آقای حسین دانشمند کارشناس مسئول نهضت سوادآموزی اظهار داشت: تعیین رابط سوادآموزی بین ادارات و واحد سوادآموزی آموزش و پرورش شهرستان به منظور تعامل و رسیدگی به کارها، نیازمند اهتمام و توجه ویژه ادارات می باشد. وی در ادامه با اشاره به اینکه مهم ترین امر در ارائه خدمات سوادآموزی، شناسایی افراد بی سواد و کم سواد است افزود: جمع آوری اطلاعات افراد بی سواد و کم سواد و شناسایی آنها امری هزینه بر است و نیازمند یاری و مساعدت تمامی ارگانها می باشد.

??در ادامه آقای حاضری مسئول سنجش سوادآموزی استان عنوان کرد: بحث شتاب بخشی سوادآموزی لازمه آن همکاری و تعامل بیش از پیش دستگاه های دولتی می باشد‌. ایشان در ادامه بر تشکیل جلسات شواری پشتیبانی نهضت سوادآموزی به منظور شناسایی و جذب افراد بی سواد و کم سواد تاکید کرد و در رابطه با آموزش افراد بی سواد و کم سواد در شهرستان قول مساعدت و همکاری دادند.

??آقای امین الرعایا معاون سوادآموزی استان بیان کرد: دولت در مسیر سواد آموزی یک جهش بسیار خوبی را داشت به نحوی که بین سال های ۹۵ تا ۹۰ رشد ۳.۱ درصدی رشد سواد در استان و ۲.۸ درصدی در کشور شاهد بودیم. این مقام مسئول با اشاره به مصوبه شورای انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد تمام دستگاه های دولتی و غیردولتی باید امکانات و توانمندی و تجهیزاتی که دارند را در زمینه زدودن بی سوادی شهرستان بکار گیرند. وی افزود: مسیر سوادآموزی مسیر خدمت به جامعه مردم است و در نتیجه جامعه ای که به سمت اصلاح و پیشرفت می رود .

??در ادامه محمد صادق مهدیان به عمده مشکل مجموعه آموزش و پرورش شهرستان و کل کشور در حوزه سوادآموزی که"شناسایی افراد بی سواد و کم سواد" می باشد، اشاره کرد و در رابطه با سوادآموزی مدرسه محور، بر اخذ اطلاعات از اولیای دانش آموزان و استفاده از تمام ظرفیت های دستگاه های دولتی در این راستا تاکید کرد.

??در پایان از برنامه عمل آموزش و پرورش شهرستان تفت در سال تحصیلی ۴۰۰_‌۱۳۹۹ در جمع حاضر رونمایی شد.