نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

دویست و یازدهمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان تفت تشکیل شد.

96/02/27

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان تفت ، دویست و یازدهمین جلسه شورای آموزش و پرورش با حضور فرماندار  ،مدیر آموزش و پرورش و دیگر اعضاء شورا برگزار شد.

پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید عملکرد یک ماهه آموزش و پرورش - گزارش هفته معلم و نیز گزارش مختصری از برگزاری مسابقات فرهنگی هنری در قالب یک کلیپ چند دقیقه ای به نمایش گذاشته شد.

در ابتدای این جلسه موارد مصوب جلسات گذشته مورد بحث  و تبادل نظر قرار گرفت و اعضای حاضر پیرامون حوزه فعالیت کاری خود گزارشی از اقدامات خود را ارائه دادند.

" محمد صادق مهدیان   افزود : شورای آموزش و پرورش شهرستان تفت با رویکرد رسیدگی به مشکلات آموزش و پرورش شهرستان با قدرت به فعالیت خود ادامه داده است و با عملکرد تخصصی، گام های موثری برای حرکت به سوی ترمیم و بازسازی و رسیدن به ارتقای قله افتخارات آموزش و پرورش برداشته است و در این زمینه کار به صورت جدی و با برنامه و سخت گیری و سخت کوشیهای لازم جهت احیای آموزش و پرورش پیش رفته است.

وي با تاکید بر استعدادیابی دانش آموزان در ابعاد مختلف علمی و تربیتی و فرهنگی و هنری و ورزشی، نخبه پروری را جزء اولویت های برنامه های آتی آموزش و پرورش عنوان کرد.

در ادامه مهدیان ، بحث شبکه اطلاع رسانی و اینترنت ملی مدارس را مطرح نمود و از کارشناسان فناوری و شبکه خواست تا در مورد این بحث نظرات و برنامه های اجرایی و فواید آن را به اطلاع اعضاء برسانند.

 

"محمود زارع " افزود: با توجه به اینکه یکی از موثرترین نهادهای اجتماعی آموزش و پرورش است که رسالت و مسئولیت پرورش کودکان ، نوجوانان و جوانان و انتقال عناصر فرهنگی را به نسل نوخاسته بر عهده دارد در چنین جامعه گسترده و پیچیده ای استفاده از اندیشه ها و تجارب صاحب نظران و دست اندرکاران تعلیم و تربیت کاملا ضرورت دارد.

وی خاطر نشان ساخت: ازاهداف شورای آموزش و پرورش تحقق مشارکت مردم ، نظارت آنها در آموزش و پرورش ، بهره گیری از کلیه منابع و امکانات جهت تاسیس توسعه و تجهیز فضاهای آموزش و پرورش ، تمرکز زدایی در تصمیمات و تامین منابع عالی برای برنامه ریزی می باشد.

زارع در ادامه پیشنهاد ایجاد شبکه اطلاع رسانی و اینترنت ملی مدارس را  مثبت ارزیابی نمود و خواستار تهیه زیرساخت ها و استفاده از نظرات مدیران مدارس در رابطه با این موضوع شد.