نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مراسم تجلیل از پیشکسوتان عرصه علم و دانش (بازنشستگان سال 94 95 با حضور فرماندار شهرستان تفت)

1396/02/13

به گزارش روابط عمومی اموزش وپرورش شهرستان تفت این مراسم همزمان با هفته معلم و با هدف گرامیداشت روز معلم با حضور فرماندار ،مدیر و معاونین آموزش و پرورش و جمعی از فرهنگیان بازنشسته در محل کانون ولایت شهرستان تفت برگزار شد.

"محمد صادق مهدیان" ضمن خیر مقدم و تبریک هفته معلم و گرامیداشت شهادت استاد فرزانه مطهری هدف از اجرای این همایش را تقدیر ، تشکر و تجلیل از عزیزان بازنشسته سال های تحصیلی 94 و 95 برشمرد.

مهدیان با بیان اینکه معلمان با تلاش خود در آموختن علم و تربیت دانش‌آموزان آینده میهن اسلامی را رقم می‌زنند به جایگاه رفیع اقشار فرهنگی در کشور اشاره کرد و گفت: در فرهنگ ایران اسلامی معلمان با تقدس یاد می‌شوند.

"محمود زارع" نیز ضمن تبریک روز معلم به تمامی فرهنگیان با بیان اینکه معلمان نقش تربیت انسان‌ها را بر عهده دارند و از این رو واژه معلمی دارای عزت و شرافت است، بیان کرد: معلمان به واسطه نقش تربیتی و آموزشی خود در جامعه چراغ هدایت انسان‌ها هستند.

وی افزود: معلمان در تمام دوران حیات خود با تمام وجود برای هدایت و سعادت انسان‌ها تلاش می‌کنند و این نظر حق بزرگی بر عهده همه افراد جامعه دارند.

زارع تصریح کرد: معلمان بدون چشم‌داشت مادی و تنها به عشق آموختن علوم به دیگران تلاش می‌کنند و در این راه مهم‌ترین سرمایه‌ خود، یعنی عمر و جوانی را به عنوان سرمایه اصلی، در معرض استفاده قرار می‌دهند.سپس با نقل خاطره ای شیرین از یک معلم و شاگرد ارزش معنوی جایگاه معلمان را به تصویر کشید.

شایان ذکر است قرائت قرآن،پخش سرود جمهوری ، پخش کلیپ دوران معلمی عزیزان بازنشسته، اجرای نوازندگی و خوانندگی به صورت زنده توسط هنرمندان و در نهایت تجلیل از بازنشستگان از برنامه های این مراسم بود.