نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مراسم جشن بزرگداشت مقام معلم با حضور دکتر فانی وزیر اسبق آموزش و پرورش

مراسم جشن بزرگداشت مقام معلم با حضور دکتر فانی وزیر اسبق آموزش و پرورش


همزمان با هفته معلم

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان تفت همزمان با  هفته معلم جشنی با حضور وزیر اسبق آموزش و پرورش ، مدیر کل سابق و هیئت همراه ،فرهنگیان برجسته، معاون فرماندار ،شهردار ،رئیس شورای شهر و هیئت همراه و مسئولین آموزش و پرورش و جمع کثیری از معلمان شاغل و بازنشسته در محل کانون ولایت شهرستان تفت برگزار گردید.

در ابتدای مراسم "سید مهدی اعرابی"  رئیس شورای شهر تفت ضمن خیر مقدم و تبریک هفته معلم به جامعه فرهنگیان شهرستان افزود :توسعه و بالندگی یک کشور در گرو ارزش نهادن به مقام معلم و نظام آموزشی است .

اعرابی با بیان اینکه تجلیل از معلمان وظیفه شورای شهر است اضافه کرد: جامعه ای که قدر علم را بداند توسعه آن تضمین شده است.

 

"علی اصغر فانی " وزیر اسبق آموزش و پرورش در این مراسم ضمن اشاره به سند تحول بنیادین و لزوم اجرایی شدن حداکثری این مهم توسط  معلمان خاطر نشان کرد: آموزش و پرورش امروز آیینه تمام نمای کشور است و چنانچه بیمار باشد آینده خوبی در انتظار کشور نخواهد بود.

دکتر فانی ، معلم را رکن اصلی آموزش و پرورش دانست  و لازمه تحول در آموزش و پرورش را وجود معلمان با انگیزه و توانمند عنوان کرد .

وی افزود: استان یزد 24 سال است که درقبولی کنکور سراسری پیشتاز بوده که این نشانگر وجود معلمان تلاشگر و دلسوز در این استان است.

در این مراسم از برگزیدگان چهارمین دوره جایزه سید حسن حیان تقدیر به عمل آمد که طی آن در بخش معلمان از محمد علی فرازمند،هدایت الله کاوه و فاطمه فلاح نژاد تفتی و در بخش دانش آموزان از داریوش بنده زادگان ، محمد طاها فلاح و مجتبی فرحبخش تجلیل شد.

لازم به ذکر است در پایان از فرهنگیان بازنشسته در سال گذشته تقدیر و تشکر به عمل آمد.