نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مشارکت دانش آموزان در پاکیزه نگه داشتن طبیعت ضروری است

مشارکت دانش آموزان در پاکیزه نگه داشتن طبیعت ضروری است


همزمان با هفته معلم

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان تفت همزمان با هفته معلم به منظور ترویج و نهادینه کردن  فرهنگ حفاظت از محیط زیست با زباله کمتر، مسئولین شهرداری و آموزش و پرورش و با مشارکت دانش آموزان پایه یازدهم مدارس دخترانه اقدام به تجمیع زباله و پاکسازی منطقه دره گاهان کردند.

"محمد صادق مهدیان"مدیر آموزش و پرورش تفت خاطر نشان کرد : دانش آموزان به عنوان آینده سازان کشور نقش مهمی در حفاظت محیط زیست دارند و مشارکت آنها در برنامه های مرتبط با پاسداشت طبیعت ضروری است.

مهدیان  با اشاره به اینکه فرهنگ حفاظت از محیط زیست در مدارس توسط مربیان پرورشی تبیین می شود گفت: این امر، نقش مهمی در آگاه سازی دانش آموزان دارد.

وی با بیان اینکه فرهنگ سازی در حوزه محیط زیست باید با ادبیات دانش آموزان صورت پذیرد، افزود: در کشورهای توسعه یافته آموزش‌های زیست محیطی و اندیشه‌ حفاظت محیط زیست در مدارس اجرا شده و اعتقاد بر این است که اگر اخلاق زیست محیطی در ذهن کودکان نهادینه شود، معضلات جامعه حل می‌شود

"مهندس فاطمی" شهر دار تفت گفت : وقتی دانش آموزان با مراحل تفکیک زباله از مبدا آشنا می شوند، مروج آن در بین اعضای خانواده می شوند و این امر می تواند نقش کلیدی در موفقیت طرح تفکیک زباله از مبدا در شهرستان ایفا کند..
وی افزود: اگر روند نامهربانی با طبیعت ادامه یابد، معضل بزرگی در حوزه زیست محیطی گریبانگیر کشور خواهد شد و رها کردن زباله ها تهدید جدی برای محیط زیست است و روند تجزیه برخی از زباله ها نظیر مواد پلاستیکی بیش از 500 سال ‌طول ‌می‌کشد.