نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

پنجمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان تفت در سال جاری

پنجمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان تفت در سال جاریپنجمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان تفت در سال جاری با محوریت موارد ذیل باحضور فرماندار، مدیرآموزش و پرورش، آقای خلیلی معاون محترم تربیت بدنی و سلامت اداره کل و آقای خواجه رضایی مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز و سایر اعضاء در محل سالن اجتماعات برگزار شد. 

 

تجلیل از برگزیدگان مسابقات قرآن‌ و عترت کشوری

تبیین طرح کوچ(طرح کنترل وزن و چاقی دانش آموزان)

جلب مشارکت عموم در ساخت مدارس خیری(طرح آجر به آجر)

 

در ابتدای جلسه آقای ابوالفضل عبدالله پور از برگزیدگان مسابقات کشوری قرآن و عترت به تلاوت آیاتی از کلام الله مجید با صوت و لحن بسیار زیبا پرداختند. مدیر آموزش و پرورش تفت ضمن خیر مقدم و خوش آمدگویی به حاضرین، یادآور شد که هر زمان شرایط و بستر مناسب برای رشد ظرفیت ها و استعدادهای مختلف فراهم شده و به آن اهمیت داده شده است، نتایج مطلوب نیز حاصل شده است.
در ادامه ایشان به افتخار آفرینی آقای ابوالفضل عبدالله پور و خانم فاطمه زارع در مسابقات کشوری قرآن و عترت که به رتبه چهارم و دوم نائل آمده اند اشاره و آن را حاصل مدیریت و برنامه ریزی دقیق و تلاش و زحمات دانش آموزان، خانواده و مربیان دانست.

خلیلی معاون تربیت بدنی استان با ارائه گزارشی از وضعیت سلامت دانش آموزان در مدارس عنوان کرد : تعطیلی مدارس در دوران شیوع ویروس کرونا آثار و تبعات منفی زیادی بر سلامت جسم و روح داشته است که نمونه ٱن چاقی و اضافه وزن در دانش آموزان می باشد. از این رو با تبیین و اجرای طرح کوچ، ضمن کنترل دانش آموزان دارای اضافه وزن باید بتوانیم کم تحرکی را در دانش آموزان کاهش داده و با تغییر نگرش زندگی و ایجاد شادی و نشاط در دانش آموزان، سبک زندگی سالم را ترویج دهیم.
در ادامه ایشان متذکر شد در اردیبشهت ماه از دانش آموزان موفق در کاهش وزن با اهدای مدال و احکام قهرمانی تقدیر می‌شود.

ادامه مهدیان به افتتاح دو پروژه بزرگترین کلاس درس تربیت بدنی استان در شهرستان تفت و زمین چمن مصنوعی مدرسه ملاصدرا اشاره کرد.